K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dni Gminy Wicko

0

W nadchodzący piątek, 14 lipca, rozpoczynają się Dni Gminy Wicko. Główne obchody odbędą się na charbrowskim stadionie. W trakcie trzydniowej imprezy przewidziano mnóstwo atrakcji, w tym wybór Czarownicy lub Czarownika Roku 2017 oraz koncert zespołu Golec uOrkiestra.

Tegoroczna edycja Dni Gminy Wicko odbywać się będzie od 14 do16 lipca. W najbliższy piątek w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu nastąpi uroczyste otwarcie obchodów. Natomiast w sobotę o godzinie 15 wyruszy parada czarownic. Uczestnicy korowodu przemaszerują z Wicka na stadion w Charbrowie. Zaraz potem rozstrzygnięty zostanie konkurs o tytuł Czarownika lub Czarownicy Gminy Wicko Roku 2017. Organizatorzy wybierać także będą najlepszy pojazd w konkursie „Jazdy na Byle Czym”.

W Charbrowie przygotowana będzie również bezpłatna strefa zabawowa, w której pojawią się dmuchańce dla najmłodszych. Będzie też strefa eksperymentalno-naukowa dla nieco starszych, zwłaszcza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Młodzież będzie mogła tam rozwiązywać zagadki naukowe oraz eksperymentować z ogniem i ciekłym azotem. Z kolei w strefie smerfowej na wszystkich chętnych czekać będą symulatory lotu, dachowania oraz refleksomierz.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół Maraquja, którego występ zaplanowano na godzinę 19. Natomiast późnym wieczorem, o 21.45, zarezerwowano czas dla miłośników sportu, którzy wystartują w trzeciej edycji Magicznego Biegu przy Pochodniach.Co jeszcze?

Gwiazda wieczoru – Golec uOrkiestra – pojawi się w niedzielę o godzinie 20, ale zanim to nastąpi od godziny 15 mamy przewidziane występy artystów zarówno lokalnych, jak i z zaprzyjaźnionych gmin. Mam tu na myśli Nawojową, Lądek-Zdrój oraz partnerów z zagranicy, m.in. ze Szwecji – mówi Rafał Skibiński, dyrektor GOKiS w Wicku.

Organizatorzy wydarzenia serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych oraz turystów do udziału w Dniach Gminy Wicko 2017.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.