K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mural zdobi Niedziałkowskiego

0

Przy ulicy Niedziałkowskiego obok Teatru Rondo oficjalnie zaprezentowano nowy mural. Malowidło jest częścią projektu „Śladami pamięci”, w który zaangażowali się artyści z Polski, Niemiec i Izraela.

Od niedawna mieszkańcy Słupska mogą podziwiać nowy mural, widniejący naprzeciwko Teatru Rondo. Czarno-białe malowidło, którego twórcami są artyści z Polski, Izraela i Niemiec, powstało w ramach projektu „Śladami pamięci”.

To mural, który nawiązuje do historii Słupska – mówi Jolanta Krawczykiewicz, dyrektorka SOK-u w Słupsku – ale przede wszystkim jest on protestem artystów przeciwko każdej zagładzie, wykluczaniu kogokolwiek z czegokolwiek.

Projekt zakłada jeszcze dwa inne wydarzenia. W charakterze gry miejskiej zostanie wydany dwujęzyczny folder „Śladami Żydów słupskich”, a specjalne tabliczki będą wmurowane w miejscach z nimi związanych. Ponadto Słupski Ośrodek Kultury pod koniec lipca szykuje kolejne warsztaty tworzenia murali. Rok temu podobne zajęcia zakończyły się powstaniem malowidła przy ulicy Bema.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.