K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Napastnik przed sądem

1

Mężczyzna, który w ubiegłym roku zaatakował siekierą pracownicę filii urzędu pocztowego w Mostach w powiecie lęborskim, stanął przed sądem. Adrian R. przyznał się do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, jednak stwierdził, że nie działał z zamiarem zabójstwa.

Do brutalnego ataku na mieszkankę Lęborka doszło w listopadzie ubiegłego roku w Mostach, w gminie Nowa Wieś Lęborska. Mężczyzna uderzył siekierą w głowę i dotkliwie ranił pracownicę filii urzędu pocztowego, po czym ukradł pieniądze. Działania śledczych szybko doprowadziły do zatrzymania 26-letniego wówczas sprawcy przestępstwa.

Sąd Okręgowy w Słupsku prowadzi postępowanie przeciwko Adrianowi R., którego Prokuratura Rejonowa w Lęborku oskarża o usiłowanie zabójstwa w związku z rozbojem z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ponadto postawiono mężczyźnie dwa zarzuty związane z kradzieżą. Wobec zastosowania artykułu 11 kodeksu karnego Adrianowi R. grozi kara od 12 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego więzienia.

W ubiegły piątek, 7 lipca, Adrian R. stanął przed sądem. Z informacji przekazanych przez sędzię Danutę Jastrzębską, rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Słupsku, wynika, że oskarżony nie przyznał się do usiłowania zabójstwa, a jednocześnie potwierdził, że dokonał rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Podczas rozprawy wyjaśniał, że chciał jedynie nastraszyć pracownicę poczty, nie zamierzał natomiast zrobić jej krzywdy. Był pod wpływem alkoholu, a czynu dokonał, ponieważ potrzebował środków finansowych. Adrian R. wyraził ubolewanie z powodu tego, co się stało. Kolejna rozprawa odbędzie się za dwa miesiące, we wrześniu.

(opr. jwb)

DyskusjaJeden komentarz