K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Trzeźwym okiem

0

Nie wsiadaj po alkoholu za kierownicę” to ostrzeżenie, które usłyszeli dzisiaj kierowcy przejeżdżający przez Wicko. W ramach działań profilaktycznych przekazano też małym pasażerom kamizelki odblaskowe. Akcja zainicjowana została przez gminną komisję ds. rozwiązywania problemów alkoholowych.

Nie tylko informatory dotyczące wpływu alkoholu na realną ocenę sytuacji oraz konsekwencji jazdy po pijanemu przekazywano dzisiaj, 11 lipca, kierowcom przejeżdżającym przez Wicko.

Taką akcję organizujemy od wielu lat – zaznacza Bożena Kruszyńska, przewodnicząca gminnej komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych. – Polega ona na tym, że policja zatrzymuje kierowców, sprawdza ich trzeźwość i stan techniczny pojazdów, natomiast my jako organizatorzy mamy możliwość przekazania podróżującym ulotek, w których przypominamy, że nie wolno wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, a zarazem uświadamiamy pasażerów o niebezpieczeństwie związanym z jazdą samochodem prowadzonym przez osobę, która spożywała alkohol nawet dzień wcześniej.

Ulotki zawierają między innymi dane na temat norm spożycia alkoholu przez kierowcę, tak aby mógł on bezpiecznie w dniu następnym udać się w podróż. W ramach akcji wyposażano także małych pasażerów w kamizelki odblaskowe, które organizatorzy otrzymali z biura promocji gminy. Maluchy dostawały też lizaki.

W profilaktycznych działaniach uczestniczyli też pracownicy gminy w przebraniach bajkowych postaci, przypominający o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przy okazji zachęcano zmotoryzowanych mieszkańców regionu i turystów do udziału w nadchodzących Dniach Gminy Wicko.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.