K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dobre słowo zamiast hejtu

0

Grupa osób z Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej od poniedziałku do środy zapraszała słupszczan do udziału w akcji przeciwko mowie nienawiści. Podczas spotkań z mieszkańcami na ulicach miasta nagrywano dobre życzenia, kierowane do ludzi i świata.

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej organizowała w dniach od 10 do 12 lipca wyjątkową akcję. W ramach przeciwdziałania mowie nienawiści pracownicy nagrywali na ulicy Nowobramskiej w Słupsku mieszkańców miasta i turystów, których zachęcano do wypowiedzi kilku zdań przed kamerą, adresowanych do rodziny, znajomych, sąsiadów czy ludzi zupełnie im nieznanych. Ważne, aby przesłanie owych słów wiązało się z życzeniem dobra. Rozdawano też ulotki informujące o projekcie.

Wszystkie nagrania, których za zgodą przypadkowych bohaterów dokonano, zostaną zmontowane w jeden większy film, który wyświetlany będzie w kilku miejscach w mieście. Celem przedsięwzięcia jest zjednoczenie mieszkańców przeciw wszechobecnemu hejtowi, który organizatorzy dostrzegają w przestrzeni publicznej. Joanna Żuraw z Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku zaznacza, że akcja prowadzona będzie także na promenadzie w Ustce w dniach od 21 do 25 sierpnia.

Inicjatywa promowana przez animatorów sztuki z BGSW odbywa się w ramach projektu „Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści”, którego działania obejmują – począwszy od zeszłego roku – kilkanaście wydarzeń publicznych. W przedsięwzięcie włączają się zarówno miejskie instytucje, jak i osoby prywatne.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.