K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kowbojska pogoń

0

Wczoraj po południu policjanci z Potęgowa wyruszyli do nietypowej akcji. Jej celem było złapanie biegającego samopas konia, który błąkał się na drodze krajowej nr 6 niedaleko Nowej Dąbrowy.

Z dość nietypową sytuacją spotkali się we wtorek, 11 lipca, funkcjonariusze policji. Po godzinie 13 dyżurny komendy w Słupsku otrzymał informację, że w okolicach Nowej Dąbrowy drogą krajową nr 6 biegnie koń. Natychmiast w to miejsce wysłany został patrol z Potęgowa. W miejscowości Żochowo policjanci zauważyli swobodnie poruszające się zwierzę. Koń kierował się poboczem, czasami wchodził na drogę. Działania funkcjonariuszy skupiły się przede wszystkim na tym, aby nie dopuścić już do wtargnięcia wierzchowca na jezdnię.

W pewnym momencie na drodze zatrzymał się mężczyzna, który po prostu schwytał konia. Widząc całą sytuację, postanowił zadziałać, ponieważ sam był hodowcą koni i wiedział, jak należy obchodzić się ze zwierzętami – powiedział kom. Robert Czerwiński z KMP w Słupsku.

Mężczyzna zdołał bez większych problemów uspokoić rumaka i zajął się nim do czasu ustalenia właściciela. Jak się okazało, była nim kobieta, która poinformowała, że zwierzę uciekło jej z pastwiska. Sytuacja zakwalifikowana została jako wykroczenie. Opiekunka konia otrzymała symboliczny mandat w wysokości 50 złotych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.