K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Lato z biblioteką

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupska nie pozwala nudzić się najmłodszym w czasie wakacji. W lipcu rozpoczęły się zajęcia „Lato z fantazją”, podczas których dzieci uczestniczą w rozmaitych warsztatach i zabawach.

W czasie wakacji od lipca do końca sierpnia wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku organizują dla najmłodszych bezpłatne zajęcia. Wśród nich znajdą się między innymi warsztaty plastyczne, kluby dyskusyjne czy ćwiczenia ruchowe na świeżym powietrzu.

W ramach letniej oferty dla dzieci każda książnica przygotowała odrębny, autorski program. Filia przy Braci Gierymskich zaprasza na spotkania z nauką w niekonwencjonalny sposób. Wśród tematów pojawią się zagadnienia z zakresu kosmosu czy inżynierii, a już od poniedziałku rusza z zajęciami budowy robotów z klocków Lego. Z kolei filia nr 6 dla miłośników teatru i filmu przygotowała zajęcia artystyczne, przy czym uczestnicy będą mogli pobawić się w reżyserów, scenarzystów czy aktorów. Oddziały nr 3 i 7 biblioteki mają natomiast ofertę dla dzieci lubiących rysować, oglądać bajki i słuchać czytanych opowieści. W filii nr 11, gdzie kilka miesięcy temu powstał tzw. zielony punkt, prowadzone będą spotkania ekologiczne.

Pełny harmonogram warsztatów pod hasłem „Lato z fantazją” można znaleźć na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.