K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Będzie więcej mieszkań?

0

Władze Słupska chcą przystąpić do rządowego projektu wsparcia mieszkalnictwa „Mieszkanie Plus”. Na razie samorządowcy podejmują starania o przejęcie nieruchomości należących do marszałka województwa.

W Słupsku od dawna brakuje mieszkań do wynajęcia, a jeśli już są, to proponowane ceny odstraszają. Być może problem ten uda się rozwiązać dzięki rządowemu programowi Mieszkanie Plus, którego realizacji w mieście chcą podjąć się ratuszowe władze. Podobno rozmowy w tej sprawie są już na zaawansowanym etapie. W środę włodarze spotkali się także z burmistrzem Kępic, ponieważ w mieście tym projekt jest już wprowadzany.

Innym rozwiązaniem dla Słupska może być przejęcie poszpitalnych nieruchomości należących do marszałka województwa. Mowa o obiekcie przy ulicy Kopernika i budynku przy Morcinka, w którym znajdował się oddział psychiatryczny. Jednak zdaniem wiceprezydent Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej adaptacja pomieszczeń przy Kopernika wymagałaby zbyt dużych nakładów finansowanych, a samorządu nie stać samodzielnie na taki wydatek. Wcześniej pod uwagę brano również budynek przy Lotha, gdzie do niedawna mieściła się administracja szpitala specjalistycznego, ostatecznie jednak marszałek wyznaczył mu inną funkcję. Najbardziej prawdopodobne wydaje się przejęcie budynku przy Morcinka, którego stan techniczny nadaje się do przekwalifikowania na cele mieszkaniowe.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.