K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Gmina zadba o nestora

0

Kobylnica przygotowała specjalną propozycję dla mieszkańców swojej gminy. Właśnie wystartowała z projektem Karty Seniora, która uprawnia jej posiadaczy do zniżek na imprezy kulturalne i część usług.

O Kartę Seniora mogą już ubiegać się starsi mieszkańcy gminy Kobylnica. Założeniem wprowadzanego dokumentu jest zaktywizowanie seniorów i zachęcenie ich do czynnego udziału w lokalnych wydarzeniach. Osoby w wieku emerytalnym często czują się izolowane w społeczeństwie, co zmienić ma wdrażany właśnie projekt. Z posiadaniem karty wiązać się będą liczne rabaty, oferowane przez partnerów programu. W ich gronie znajdują się już m.in. Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, Market Budowlany OBI w Kobylnicy, Ośrodek Sportu i Rekreacji gminy Słupsk czy też Nowy Teatr. Natomiast Miejski Zakład Komunikacji w Słupsku na swojej stacji benzynowej będzie sprzedawać paliwo po niższych cenach.

Dokument, mimo że wydawany w Kobylnicy, honorowany będzie także w innych samorządach. Miejsca uznające Kartę Seniora oznaczane są naklejką identyfikacyjną. Warunki jej otrzymania są bardzo proste.

Karta Seniora adresowana jest do osób, które ukończyły 60. rok życia i stale zamieszkują teren gminy Kobylnica. Aby uzyskać ten dokument, należy zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobylnicy lub do urzędu gminy, złożyć wypełniony formularz, a następnie poczekać 30 dni na rozpatrzenie wniosku. Później wystarczy zgłosić się po odbiór karty i – mam nadzieję – korzystać z niej z uśmiechem na twarzy – mówi Karol Kotusiewicz, specjalista ds. wizerunku w gminie Kobylnica.

To nie pierwsza inicjatywa tego typu w gminie Kobylnica. Od ponad dwóch lat funkcjonuje Karta Dużej Rodziny, uprawniająca wielodzietne rodziny do licznych ulg i zwolnień.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.