K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Art Festiwal Ukraina

0

Młodzieżowe Centrum Kultury raz w roku organizuje Art Festiwal – cykl działań artystycznych prezentujących kulturę wybranego kraju. W tym roku zaplanowano tydzień ukraiński.

Na początek sierpnia Młodzieżowe Centrum Kultury przygotowało wyjątkowe wydarzenie. Jest nim kolejna edycja Art Festiwalu, który w tym roku odbędzie się w klimatach Ukrainy. Projekt powstał przy współudziale Stowarzyszenia Nota Anamnesis. Do tej pory placówka zaprezentowała w ramach corocznych odsłon tego wydarzenia kulturę Francji, Hiszpanii, Irlandii, Japonii i Rosji. Tegoroczny wybór poprzedzony był badaniami MCK, z których wynikało, że zainteresowanie naszym wschodnim sąsiadem jest w Słupsku bardzo duże ze względu na znaczną liczbę mieszkających w nim Ukraińców.

Festiwal rozpocznie się już 1 sierpnia wieczornym koncertem na placu Powstańców Warszawskich. Wystąpi polsko-ukraiński zespół Dagadana. Artyści koncertowali już wcześniej w mieście, prezentując swój kunszt muzyczny. Natomiast od 2 sierpnia słupszczanie będą mogli obejrzeć w kinie Rejs trzy filmy o tematyce ukraińskiej: „Żywy ogień” Ostapa Kostiuka, „Gniazdo turkawki” Tarasa Tkaczenki oraz „Lot złotej muszki” Iwana Krawczyszyna, a także odwiedzić wernisaż haftu. 4 sierpnia odbędzie się spotkanie z reżyserem ostatniego z wymienionych filmów, a poprowadzi je Agata Żarkowska, znawczyni kina ukraińskiego.

Festiwal zakończy się w sobotę, 5 sierpnia, wspólnym wieczorem w emcekowskim klubie pARTer. Więcej informacji o wydarzeniu można uzyskać na stronie www.emcek.pl.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.