K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Muzeum latem

0

Z czterokrotnie większą niż poza sezonem frekwencją turystów i mieszkańców regionu  spotyka się w czasie wakacji Muzeum Pomorza Środkowego. Latem w ciągu jednego miesiąca słupskie zbiory muzealne ogląda około czterech tysięcy zainteresowanych.

Poza sezonem muzealne sale odwiedza w ciągu miesiąca przeciętnie około tysiąca osób. Są to głównie zorganizowane grupy, przede wszystkim szkolne. Młodzież ogląda zbiory w ramach zajęć wychowania plastycznego lub historii. Sezon turystyczny powiększa tę liczbę o niedoszłych plażowiczów: w dni pochmurne i deszczowe frekwencja w muzeum natychmiast wzrasta.

Przyjezdni chętnie oglądają zbiory związane z historią Pomorza, w tym sarkofagi ostatnich władców Pomorza – księżnej Anny de Croy i Bogusława X – oraz sztukę sakralną z terenów ziemi słupskiej. Ostatnio zwiększonym zainteresowaniem cieszą się zbiory prac Witkacego. Muzeum poinformowało bowiem, że po sezonie letnim – 1 października br. – wszystkie eksponaty poddane zostaną konserwacji, a ekspozycja ponownie udostępniona będzie już w nowej siedzibie przy ulicy Szarych Szeregów jesienią przyszłego roku.

Przypominamy też, że od 6 lipca do 10 sierpnia w kościele pw. św. Jacka w każdy czwartek odbywają się koncerty kameralne i organowe. Początek każdego koncertu zawsze o godzinie 19.00.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.