K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Odnowa w ratuszu

0

Przetarg na renowację ratuszowych obiektów przy placu Zwycięstwa 3 i 1 ogłosił niedawno słupski magistrat. Oba budynki wpisane są do rejestru zabytków, dlatego wykonanie prac musi podlegać odpowiednim rygorom.

Renowacji podlegać mają dwa zabytkowe obiekty: ratusz główny oraz tzw. Belwederek, czyli budynek po byłej przychodni lekarskiej, adaptowany w 2003 roku na potrzeby magistratu.

Zakres robót jest bardzo szeroki. Obejmuje m.in. renowację wieży ratuszowej w gmachu głównym, w tym jej elewację, stolarkę okienną i drzwiową, konstrukcję i pokrycie dachu z elementami blacharskimi oraz instalację odgromową. Remont ma objąć również wejście główne wraz z portalem oraz znajdującym się nad nim tarasem, w tym także wymianę stolarki drzwiowej i okiennej. Od strony dziedzińca natomiast wymianie podlegać będą lico ceglane pęknięte w górnych partiach elewacji oraz środkowa część całej elewacji z klatką schodową, łącznie ze stolarką okienną i drzwiową. Odnowienia wymagają też elewacje od strony ulic Tuwima i Deotymy. Natomiast w małym ratuszu prace skupią się głównie na remoncie tarasu i instalacji wentylacyjnej w piwnicach. Termin składania ofert mija 25 lipca 2017 roku, natomiast zakończenia prac – 30 listopada 2017 roku.

Przypomnijmy, że słupski ratusz wybudowano w latach 1899-1901. W dużej mierze obiekt zachował swój oryginalny wystrój korytarzy oraz gabinetu włodarza miasta, w którym do dziś jego ściany zdobi tapeta wybrana przez Hansa Matthesa, inicjatora budowy tego gmachu, burmistrza miasta w latach 1893-1905.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.