K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Święto Policji

0

W najbliższy poniedziałek po raz pierwszy w historii obu placówek Komenda Miejska Policji i Szkoła Policji w Słupsku wspólnie obchodzić będą swoje święto. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji, w tym udostępnienie zwiedzającym miejsc na co dzień zamkniętych dla osób zewnątrz.

Szkoła Policji w poniedziałek, 17 lipca, otwiera dla słupszczan swoje podwoje. Placówka na co dzień niedostępna dla zwiedzających gościć będzie mieszkańców z okazji Święta Policji. Organizatorzy zadbali, aby w tym dniu nie zabrakło rozrywki.

Komenda Miejska Policji po raz pierwszy obchodzić będzie swoje święto na terenie Szkoły Policji w Słupsku, łącząc uroczystości obu placówek w jedno działanie. W części oficjalnej za swoją służbę wyróżnieni funkcjonariusze otrzymają odznaczenia i awanse na wyższe stopnie, natomiast potem odbędzie się piknik z udziałem mieszkańców miasta w ramach dnia otwartego SP.

Przewidujemy wiele atrakcji. Od godziny 9 do 12 będzie można wejść na teren szkoły od ulicy Kilińskiego. Odbywać się będą pokazy wyszkolenia policjantów, pokazy psów służbowych, znakowanie rowerów. Możliwość zwiedzenia sal symulacyjnych, w których prowadzone są ćwiczenia ze słuchaczami. Słowem, to wszystko, czym na co dzień zajmują się policjanci, a co nie jest dostępne, będzie można zobaczyć. Pojawi się także sprzęt wojskowy, wyposażenie straży pożarnej, będzie nawet automatyczna wyrzutnia granatów łzawiących – zapowiada rzecznik Szkoły Policji w Słupsku.|

Tegoroczne obchody święta są dwudniowe, ponieważ oficjalna cześć uroczystości rozpocznie się już w niedzielę nabożeństwem o godzinie 10 w kościele pod wezwaniem Maksymiliana Kolbego. Będzie to msza z pełnym ceremoniałem policyjnym. Oprócz kompanii honorowej wystąpią chór policji oraz orkiestra reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Muzycy orkiestrowi koncertować będą również w poniedziałek po ceremonii nadania medali i odznaczeń zasłużonym funkcjonariuszom. Dzień otwarty w Szkole Policji to doskonała możliwość przyjrzenia się z bliska pracy służb mundurowych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.