K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wypożyczalnia ebooków

0

Za niespełna miesiąc Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku umożliwi czytelnikom dodatkowo bezpłatny dostęp do bazy ponad 20 tysięcy książek, w tym popularnych nowości. Wszystko to za sprawą nowej wypożyczalni ebooków, która zostanie uruchomiona 1 sierpnia.

Niektórzy czytelnicy zamiast tradycyjnych papierowych publikacji preferują książki elektroniczne, czyli tzw. ebooki. Czytać je można na większości smartfonów, tabletów, komputerów i czytników. Do pobrania książki niezbędny jest dostęp do internetu, natomiast samą lekturę można prowadzić w trybie offline. Wkrótce lęborczanie za pośrednictwem Miejskiej Biblioteki Publicznej będą mieć dostęp do ebooków całkowicie za darmo.

Standardowo, jeśli pobieramy książki elektroniczne ze stron internetowych, za taką operację trzeba zapłacić, choć zdarzają się też takie pozycje – najczęściej z klasyki literatury – które nie kosztują nas nic. Natomiast nowsze wydania wiążą się z operacją finansową.

My proponujemy naszym czytelnikom, odbiorcom, mieszkańcom Lęborka i ziemi lęborskiej nową usługę – możliwość bezpłatnego pobierania aż 20 tysięcy tytułów poprzez stronę internetową, która zostanie specjalnie utworzona na potrzeby tej oferty. Będą to przede wszystkim bestsellery i nowości z literatury popularnej, nie zabraknie też kryminału, fantastyki i SF, powieści obyczajowych i romansów najważniejszych polskich wydawnictw – mówi Zofia Biskupska-Lisiecka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku.

Wypożyczalnia ebooków zostanie uruchomiona na początku sierpnia. W jaki sposób będzie można korzystać z najnowszej oferty? Pracownicy lęborskiej książnicy udostępniać będą indywidualnie zainteresowanym czytelnikom kod aktywacyjny, który umożliwi zalogowanie się poprzez stronę MBP do portalu Legimi i korzystania bez ograniczeń z jego zasobów.

Bibliotekarze liczą, że ta forma udostępniania książek przede wszystkim rozładuje kolejki w bibliotece na szczególnie poszukiwane tytuły. Ma to również zapewnić szybki dostęp do nowości wydawniczych. Elektroniczna książka znakomicie sprawdza się jako forma lektury podczas podróży. Zamiast wieźć ze sobą ciężki papierowy egzemplarz, bierzemy tylko telefon z wgranym ebookiem.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.