K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Garden Party u Karola

0

Trio smyczkowe „Siesta” było bohaterem kolejnego „Garden Party u Karola”, które odbyło się w niedzielę, 16 lipca 2017 roku, w parku im. Jerzego Waldorffa. Koncert jak zwykle zgromadził rzeszę melomanów, a pogoda tym razem nie sprawiła figla.

Trio „Siesta” tworzą absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku: skrzypaczki Julia Ziętek i Ewa Juszczyk-Kowalkowska oraz wiolonczelistka Edyta Czerniewicz. Panie swobodnie poruszają się po różnych obszarach muzycznych – od klasyki poprzez muzykę rozrywkową i popularną po jazz. Trio charakteryzuje się wysokim profesjonalizmem i wyrafinowanym smakiem artystycznym, przy czym znajduje fanów nie tylko wśród koneserów muzycznych, ale i zwykłych zjadaczy chleba, którzy lubią muzykę, choć znawcami kunsztu instrumentalistów nie są. Pod pomnikiem Karola Szymanowskiego artystki grały w niedzielę standardy jazzowe Georga Gershwina, muzykę filmową Carlosa Gardela, Henry`ego Manciniego i inne znane utwory z pogranicza muzyki rozrywkowej, jazzu i filmu.

Publiczność nagradzała każde wykonanie rzęsistymi brawami, a trzeba przyznać, że przybyła licznie, co dowodzi, że tego typu imprezy są w Słupsku bardzo potrzebne. Może warto wrócić również do innego rodzaju wydarzeń, które z ogromnym powodzeniem organizowane były w Słupsku na przełomie lat 50. i 60. minionego wieku nad Stawkiem Łabędzim – letnich zabaw na wolnym powietrzu. Wtedy również królowała muzyka, dzisiaj uznawana za disco polo, z tym że nazywano ją muzyką taneczną. Ówczesne potańcówki miały bardzo duże wzięcie u słupszczan, a powodzenie disco polo zdaje się gwarantować sukces.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.