K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kolizja z pociągiem

0

W poniedziałek rano samochód osobowy zderzył się z pociągiem. Do kolizji doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w lęborskiej dzielnicy Nowy Świat. Na szczęście nikt nie poniósł szkód na zdrowiu.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem pociągu dalekobieżnego oraz samochodu osobowego doszło dzisiaj, 17 lipca, około godziny 8 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ulicy Pionierów w Lęborku.

Wysłany na miejsce zdarzenia patrol ruchu drogowego ustalił, że kierujący oplem nie dostosował się do znaku stop przed torami, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdu z pociągiem relacji Wrocław – Łeba.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pasażerom pociągu zorganizowano transport do nadmorskiego kurortu. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Natomiast kierowca, mieszkaniec Lęborka, otrzymał mandat karny. Mężczyzna był trzeźwy.

– Kierowcom może się wydawać, że wszystkie te przejazdy są im znane, jednak często pośpiech czy roztargnienie powodują, że zapominają o tym ważnym znaku – stop. Trzeba zawsze zatrzymać się i upewnić, czy nie nadjeżdża pociąg, który de facto nie ma szans, aby wyhamować, kiedy maszynista zobaczy na przejeździe pojazd – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke, KPP w Lęborku.

Policja apeluje do kierowców z powiatu lęborskiego o większą ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności przed przejazdem przez tory. Tym bardziej że w sezonie letnim wznowiona lub zwiększona jest częstotliwość kursów pociągów, kolejek i szynobusów w kierunku Łeby.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.