K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ślepe kamery

0

Kilka tygodni temu informowaliśmy o pożarze śmietników na podwórku przy ulicy Tuwima, powstałym prawdopodobnie na skutek podpalenia. Teraz okazuje się, że kamery obserwujące teren nie zarejestrowały zdarzenia.

Na początku czerwca na podwórku pomiędzy ulicami Konopnickiej a Tuwima w Słupsku doszło do pożaru śmietników i zniszczenia przez ogień dwóch samochodów. W obrębie nowo zmodernizowanego dziedzińca funkcjonowały kamery monitoringu miejskiego. Niestety okazuje się, że w ich zapisach brakuje rejestru tego wydarzenia.

Strażnicy przejrzeli materiał, które kamery zarejestrowały, niestety w tym momencie nie udało nam się wykorzystać nowej technologii i dzięki niej wykryć sprawcy – przyznaje Paweł Dyjas, komendant Straży Miejskiej w Słupsku. – Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja, to jej przekazaliśmy cały materiał i nasze ustalenia.

Monitoring zainstalowany na tym terenie jest jednym z najnowocześniejszych w całym mieście. Dostęp do nagrań ma straż miejska, jednak nie prowadzi podglądu na żywo. Dla mieszkańców jest to sytuacja kłopotliwa, zważywszy na częstotliwość popełnianych w tym miejscu przestępstw.

Komendant straży miejskiej zauważa, że sprawcy czynów karalnych popełnianych w tym rejonie byli w przeszłości i są nadal wychwytywani, a jeśli dochodziło do zniszczenie mienia, policja prowadziła w konkretnych sprawach wyjaśnienia.

Wiem, że trafiały one przed sąd, sprawcy byli karani grzywnami i kosztami związanymi z naprawą tego, co zostało zniszczone – mówi Paweł Dyjas, szef Straży Miejskiej w Słupsku. – Natomiast już teraz zwiększyliśmy patrole w tym miejscu, choć staramy się być wszędzie. Wydłużyliśmy także czas pracy strażników. Z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę funkcjonariusze straży wraz z policjantami w patrolach mieszanych pracują do godziny trzeciej w nocy.

Od czasu pożaru minął ponad miesiąc. Śmietniki zostaną wkrótce wymienione, a wiata odnowiona. Zdaniem mieszkańców nie rozwiązuje to jednak problemu niedowładu systemu monitorowania miasta.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.