K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Święto Wicka

0

Inauguracja Dni Gminy Wicko 2017 miała miejsce w piątek, 14 lipca, w sali widowiskowej tamtejszego Ośrodka Kultury i Sportu. W czasie weekendu również nie zabrakło ciekawych propozycji dla mieszkańców i turystów. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszył się konkurs czarownic i czarodziejów.

Dni Gminy Wicko na stałe wpisały się w kalendarz imprez cyklicznie organizowanych na terenie powiatu lęborskiego. W przygotowania do wielkiego wydarzenia kulturalno-rekreacyjnego włączają się przede wszystkim miejscowi mieszkańcy. W trzydniowym przedsięwzięciu uczestniczą również turyści oraz goście z zaprzyjaźnionych miejscowości. W piątek nastąpiła uroczysta inauguracja obchodów tego święta. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wicku zaprezentował się chór ze Szwecji „Crescendo” oraz lokalny zespół Meritum.

Sala widowiskowa była pełna. Wśród publiczności obecny był Dariusz Waleśkiewicz, wójt Wicka, oraz przedstawiciele okolicznych gmin, miast Lęborka i Łeby oraz starostwa powiatowego.

Weekend także upłynął pod znakiem imprez, w tym licznych koncertów. Jak co roku największe zainteresowanie wzbudził konkurs kostiumowy. W tym roku w kategorii początkująca czarownica / początkujący czarodziej pierwsze miejsce zajął Jan Wicki. Szaloną czarownicą numer jeden została Zuzanna Gołębiewska, natomiast na pierwszej pozycji jako najbardziej doświadczona czarownica uplasowała się Joanna Kuźmińska.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.