K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Upadek z wysokości

1

W miniony piątek, 14 lipca, na terenie Lęborka doszło do wypadku podczas prowadzonych prac na wysokości. Mężczyzna spadł na ziemię z pięciometrowego rusztowania. Do szpitala przetransportowano go Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

W miniony piątek około godziny 14 dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku. Na terenie prowadzonych robót budowlanych przy ulicy Słupskiej w Lęborku mężczyzna w trakcie wykonywania swojej pracy spadł na ziemię z pięciometrowego rusztowania. Z ustaleń policji wynika, że wypadkowi uległ 50-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego.

Mężczyzna po upadku był przytomny, jednak z uwagi na wysokość, z jakiej się ześliznął, wezwane zostało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało go do szpitala w Gdańsku. Policjanci lęborskiej policji będą badać tę sprawę pod kątem warunków BHP, w jakich wykonywali swoje czynności pracownicy budowlani. Najważniejsze jednak, że mężczyzna żyje. Czekamy teraz na polepszenie się jego stanu zdrowia, aby móc wykonać z nim dalsze czynności – poinformowała asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku.

Za niedopełnienie określonych obowiązków z zakresu BHP może grozić kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

(opr. jwb)

DyskusjaJeden komentarz

  1. No nie wiem nie wiem, lot śmigłowcem,kontrola BHP,potencjalnie w tiurmu nie wiem nie wiem.Słabo to widzę:-))0