K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wizyta unijnej komisarz

0

Dziś do Słupska z gościnną wizytą przybyła komisarz Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska. Jednym z zapowiadanych tematów rozmów była droga ekspresowa S6.

Elżbieta Bieńkowska została rzecznikiem Słupska w sprawie wsparcia samorządu w staraniach o realizację budowy drogi ekspresowej S6. Na ręce komisarz ds. rynku wewnętrznego złożono apel do Komisji Europejskiej z prośbą o podjęcie dialogu z polskim rządem w kierunku realizacji drogowej inwestycji.

Szanowna pani komisarz, to jest nasza ostatnia deska ratunku – zwrócił się do swojego gościa prezydent Słupska Robert Biedroń – ponieważ my dzisiaj nie możemy już prowadzić normalnego dialogu z rządzącymi. Pukamy do tych drzwi, prosimy o wysłuchanie nas, niestety te drzwi są dla nas zamknięte. Komisja Europejska, która finansuje ten projekt, która wykłada środki unijne, aby powstała droga S6, jest ostatnią deską ratunku, by ta inwestycja była kontynuowana. Nie rozumiemy, dlaczego na odcinku od Koszalina do Lęborka została ona wstrzymana, a jedyne argumenty, jakie znamy, to argumenty polityczne.

Elżbieta Bieńkowska oceniła, że region słupski jest najgorzej pozycjonowanym obszarem w Polsce, jeśli chodzi o dostępność transportową. Stwierdziła, że droga ze względów ekonomicznych i społecznych powinna być wykonana w całości, co służyć będzie rozwojowi województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. W opinii komisarz ds. rynku wewnętrznego w Unii Europejskiej realizacja inwestycji drogowej w całości jest absolutnym priorytetem.

Ja się tym nie zajmuję, ale występuję jako osoba, która usłyszała wszystkie argumenty od przedsiębiorców i samorządów z tego obszaru i przekażę to wszystko, łącznie z petycją, dalej moim koleżankom. Natomiast robienie wyrwy w tak ważnej drodze – od Szczecina do Trójmiasta – jest na pewno niekorzystne, szczególnie dla gospodarki tego obszaru – powiedziała podczas konferencji prasowej komisarz unijna Elżbieta Bieńkowska.

Samorządowcy z regionu Pomorza Środkowego liczą, że apel, pod którym się podpisali, pomoże w przekonaniu rządu do budowy trasy S6 również na odcinku Koszalin – Lębork.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.