K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Burza młodych mózgów

0

Filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku zorganizowała dwudniowe zajęcia nauki programowania przy użyciu zestawów Lego Mindstorms. Takie lekcje to doskonała wprawka do poważnej informatyki.

Jak kreatywnie wykorzystać wolny czas w czasie wakacji, pokazują uczestnicy zajęć Lego Mindstorms. W filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej młodzi konstruktorzy tworzyli pojazdy z klocków, programowali za pomocą specjalnej aplikacji, a następnie wprawiali swoje dzieła w ruch.

Zabawa klockami Lego umożliwia najmłodszym poznanie podstaw zasad programowania w atrakcyjny sposób. Dzieci uczą się prostego kodowania robotów, tak aby wykonywały one zadane im polecenia.

Zajęcia są wstępem do nauki programowania, co powinno oswoić dzieci z codzienną obecnością w ich przestrzeni urządzeń, które wymagają samodzielnego zaprogramowania, np. pralki, zmywarki czy mikrofalówki.

Poza tym roboty Mindstorms Lego wykorzystywane są nawet w NASA do prototypowania pewnych rozwiązań. Podobnie jest też w innych firmach, zajmujących się zagadnieniami mechatronicznymi. Tak więc klocki te służą nie tylko do zabawy, ale i do nauki – mówi nauczyciel Mariusz Mazurkiewicz, instruktor Lego Mindstorms.

Zajęcia z robotyki prowadzone w bibliotece udowadniają, że programowania nie trzeba się bać, a przygodę z informatyką można zacząć w każdym wieku.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.