K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

(Nie)pogoda dla turystów

0

Tego lata pogoda nie rozpieszcza urlopowiczów, którzy pomimo niesprzyjającej aury spędzają swój wolny czas nad morzem. Wiele osób wciąż chętnie przyjeżdża do Łeby. Zapytaliśmy turystów, co najbardziej podoba im się w nadmorskiej miejscowości.

Deszczowa pogoda krzyżuje plany wielu osobom zamierzającym spędzić swój urlop na polskim Wybrzeżu. Burmistrz Łeby przyznaje, że podczas tegorocznych wakacji nadmorski kurort może odwiedzić mniejsza liczba turystów, niż było to w latach ubiegłych.

– Tego roku w weekendy, kiedy jest piękna pogoda, dobijamy do 100 tysięcy wczasowiczów i powyżej, natomiast na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że osób tych jest około 30-40 tysięcy. Ale to i tak zdecydowanie mniej niż w roku ubiegłym. Definicja jest krótka: jest słońce, są turyści – mówi Andrzej Strzechmiński, burmistrz Łeby.

Zdaniem samorządowca Łeba znajduje się w czołówce pięciu najbardziej atrakcyjnych miejsc wypoczynkowych w Polsce. Decydują o tym przede wszystkim walory krajobrazowe i klimatyczne. To w tym rejonie rozciągają się wydmy ruchome i złociste plaże. Ale i Łeba – podkreśla burmistrz – dysponuje porządną bazą turystyczną, która jest efektem starań samych mieszkańców.

Zapytaliśmy turystów o wypoczynek w Łebie i ich wrażenia z pobytu w nadmorskim mieście. W odpowiedzi słyszeliśmy, że dużo się w nim dzieje, jest bezpiecznie, atmosfera sprzyja wypoczynkowi i zabawie. Spotkana przez nas młodzież z województw dolnośląskiego i mazowieckiego także miała pozytywnie nastawienie do wakacji nad morzem. Młodzi turyści chętnie korzystają z parku linowego, jazdy na gokartach, a także z regionalnej kuchni. Przede wszystkim jednak mają swoich rówieśników, z którymi nigdy nie można się nudzić.

Tak więc nie tylko pogoda decyduje o udanym wypoczynku. Wpływ na to mają również osoby, z którymi wolny czas spędzamy oraz sposób, w jaki go pożytkujemy.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.