K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Twarz przeciw nienawiści

0

Do 27 lipca słupski ratusz czeka na zgłoszenia osób, które w ramach projektu „Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści” chciałyby wziąć udział w konkursie, którego celem jest stworzenie wielkoformatowej wystawy, ukazującej osoby doświadczające w codziennym życiu dyskryminacji.

Celem projektu „Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści” jest walka z tak zwanym hejtem – mową nienawiści zarówno w internecie, jak i w przestrzeni publicznej. Słupski ratusz ogłosił konkurs, dzięki któremu każdy może pomóc w realizacji idei tej kampanii.

Organizatorzy chcą zwrócić uwagę mieszkańców na problem hejtu, który ich zdaniem obecny jest wśród ludzi.

Z hejtem jest tak, że często mówimy, że jesteśmy jego ofiarami, ale bywa i tak, że sami hejtujemy, mimo że nie mamy złych intencji. I na to też chcielibyśmy zwrócić uwagę – mówi Rafał Jeka z Urzędu Miejskiego w Słupsku. – Zapraszamy i zachęcamy, aby zostać twarzą kampanii „Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści”. Będzie ona polegała na wystawieniu w przestrzeni ulicznej wielkoformatowych zdjęć bohaterów akcji.

Pomysłodawcy zamierzają wykonać dziesięć dużych fotografii prezentujących osoby, które na co dzień w swoim życiu doświadczają hejtu z różnych powodów, np. niepełnosprawności, wieku, wyglądu, przynależności do określonej grupy społecznej czy odmiennej orientacji psychoseksualnej.

Termin zgłaszania udziału upływa 27 lipca. Po wykonaniu i opracowaniu zdjęć zostaną one zaprezentowane słupszczanom na terenie miasta.

W ramach kampanii współpracuje także wiele innych miejskich podmiotów. Organizatorzy zachęcają słupszczan do aktywnego udziału w przedsięwzięciu.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.