K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Chciał zabić konkubinę

0

Prokuratura Okręgowa w Słupsku oskarżyła 33-letniego Rafała N. o usiłowanie zabójstwa swojej partnerki. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawiania wolności.

Prokuratura zakończyła dochodzenie przeciwko mieszkańcowi Człuchowa Rafałowi N. Podczas śledztwa ustalono, że 33-latek w nocy 27 grudnia 2016 roku próbował zabić swoją konkubinę, uderzając ją wielokrotnie młotkiem w głowę. Kobieta cudem uniknęła śmierci.

Postępowanie potwierdziło, że mężczyzna od września 2015 do grudnia 2016 znęcał się fizycznie i psychicznie nad partnerką, z którą pozostawał w związku od 12 lat. Rafał N. wyzywał kobietę wulgarnymi słowami i pluł w twarz, oblewał zimną wodą podczas snu i rzucał w nią niedopałkami papierosów. Kiedy konkubina odmawiała współżycia, mężczyzna stawał się jeszcze bardziej agresywny. Bił ją i kopał po całym ciele. Kobieta nie wytrzymała tej sytuacji i uciekła z dziećmi do koleżanki.

W dniu 27 grudnia 2016 roku późnym wieczorem, kiedy poszkodowana przebywała sama w mieszkaniu, partner zaatakował ją, zadając ciosy młotkiem. Następnie przewrócił na podłogę i zaczął dusić. Gdy straciła przytomność, uciekł.

Podczas przesłuchania Rafał N. przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania dalszych wyjaśnień. Został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

MZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.