K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dzieła lokalnych artystów

0

Jeszcze do 2 sierpnia dostępna będzie dla odwiedzających nowowiejski GOK wystawa zatytułowana „Ogrody”. Prace autorstwa lokalnych artystów powstały w takcie kilkudniowego pleneru malarsko-rzeźbiarskiego.

Sporo dzieje się w czasie wakacji w okolicznych placówkach kulturalnych. Niedawno informowaliśmy o plenerze malarsko-rzeźbiarskim, który zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Natomiast obecnie można podziwiać rezultaty kilkudniowej pracy lokalnych artystów.

Tematem zakończonego pleneru były ogrody. Artyści w zespole 21-osobowym pracowali w terenie od 4 do 7 lipca. Stanisława Dawidowicz, animator kultury, podaje, że byli to przede wszystkim mieszkańcy Nowej Wsi Lęborskiej, skupieni w lokalnym kole plastycznym, a także przedstawiciele stowarzyszenia „Tak” z Lęborka oraz malarka z Piaseczna.

Wystawa będzie udostępniona zainteresowanym jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie.

Zachęcam do jej obejrzenia do 2 sierpnia. Warto, ponieważ prace naprawdę są przepiękne i bardzo ciekawe – podkreśla Stanisława Dawidowicz.

Z twórczością artystów można zapoznać się nieodpłatnie, odwiedzając GOK od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.