K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Niebezpiecznie na Szczecińskiej

0

W środę w Słupsku doszło do dwóch niebezpiecznych kolizji na ulicy Szczecińskiej. W związku ze zderzeniami funkcjonariusze policji prowadzili działania na jednym z jej skrzyżowań oraz pod wiaduktem kolejowym.

Do groźnie wyglądającego incydentu drogowego doszło w środę na skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej, Sobieskiego oraz Krzywoustego. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku około godziny 8 rano otrzymał zawiadomienie o kolizji. Ze względu na utrudnienia w ruchu drogowym funkcjonariusze wytyczyli objazd. Jak ustalono, kierujący pojazdem marki Skoda nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka kierowcy innej skody. W wyniku tego zderzenia pasażer wymuszającego manewr pojazdu trafił na badania do szpitala. Natomiast poszkodowany kierowca srebrnej skody został przetransportowany do szpitala z obrażeniami nogi – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca kolizji ukarany został 500-złotowym mandatem.

Policjanci odblokowali ruch na miejscu zdarzenia tuż po godzinie 10, jednak wkrótce znów musieli wrócić na ulicę Szczecińską. Tuż pod wiaduktem doszło do kolejnej kolizji, w której uczestniczyły trzy samochody.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Audi zmieniając pas ruchu, najechał na inne pojazdy – mówi kom. Sebastian Cistowski z KMP w Słupsku.

Wskutek karambolu konieczna była interwencja ratowników medycznych. Policjanci przypominają o konieczności wzmożonej ostrożności na drodze w okresie wakacyjnym. Jej brak może zakończyć się nieszczęściem.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.