K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Parking w budowie

0

Na osiedlu Sportowa w Lęborku trwa budowa dużego parkingu. Około 50 nowych miejsc postojowych powstanie przy ulicy Teligi, obok kościoła. Inwestycja zostanie oddana do użytku mieszkańców jeszcze w tym roku.

Osiedle Sportowa rozbudowuje się i choć powstają miejsca parkingowe, wciąż jest ich zbyt mało. Mieszkańcy zagłosowali na projekt złożony przez państwa Pobłockich w ramach budżetu obywatelskiego, dotyczący budowy dużego parkingu przy ulicy Teligi w Lęborku. Obecnie trwa realizacja inwestycji.

Bożena Pobłocka, radna miejska, jest wdzięczna mieszkańcom za oddanie głosów na złożony przez nią i męża projekt budowy parkingu. Radna dementuje plotkę o tym jakoby miał to być parking parafialny. Będzie to parking miejski i każdy lęborczanin będzie mógł na nim postawić swój samochód.

Radny Piotr Pobłocki wylicza, że miejsc parkingowych będzie około pięćdziesięciu. Zauważa, że liczba samochodów w tej okolicy rośnie, a parkingów nie przybywa. Jeśli ten powstanie w miarę szybko, to głód parkingowy zostanie częściowo zaspokojony nawet po zakończeniu dwóch prowadzonych w rejonie ulic Czecha i Marusarzówny inwestycji. Bożena Pobłocka dodaje, że przewidywany koszt budowy tego placu postojowego miał kształtować się na poziomie 200 tys. zł, ale burmistrz dołożył jeszcze 44 tysiące. Zajmować ma on 500 metrów kwadratowych. Radna ma nadzieję, że jeżeli w przyszłości zajdzie potrzeba powiększenia jego powierzchni, to miasto nie będzie miało nic przeciwko temu i parking zostanie powiększony.

Przetarg wygrała firma Chud-Bud Arkadiusz Chmiel z Czarnówka. Nawierzchnia parkingu składać się będzie z kostki betonowej i kamiennej. Zamontowane zostanie też oświetlenie LED-owe. Z nowego parkingu będzie można korzystać już od września tego roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.