K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Powiększone stado niedźwiadków

0

W Słupsku będzie jeszcze więcej niedźwiadków szczęścia, które są najnowszym pomysłem prezydenta na promocję miasta. Kolejna figurka pojawi się w parku Waldorffa, a ozdobi ją ilustratorka książek Marta Frej.

W zamyśle włodarzy miasta słupskie niedźwiadki szczęścia mają być nową atrakcją turystyczną. Ulokowane w różnych częściach Słupska swoimi barwami nawiązują do miejsc, w których się znajdują. Niedługo dołączy do nich nowa figurka, promująca różnorodność religijną oraz ateizm. Za jej wykonanie odpowiada Marta Frej, znana autorka memów internetowych.

Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach najważniejszym tematem spośród wielu różnorodności jest różnorodność religijna. Podkreślanie tego, że na świecie istnieje wiele religii – a będą powstawały nowe, zresztą cały czas powstają – pozwala nam zachowywać pewien dystans i zdrowy pluralizm. Powinniśmy pamiętać, że wszystkie religie uważają, że są równie dobre, równie ważne, a ich przedstawiciele i przedstawicielki mają prawo do takiego samego traktowania – podkreśla Marta Frej.

Niebieski kolor niedźwiadka ma symbolizować jedno niebo, pod którym żyją wszyscy ludzie mimo różnic światopoglądowych. To, gdzie stanie figurka, również nie jest przypadkowe. Posadowiona zostanie ona w parku im. Waldorffa. Beata Maciejewska, pełnomocniczka prezydenta Słupska, informuje, że nowa instalacja pojawi się pomiędzy różnymi świątyniami, miejscami kultu jako element łączący, wskazujący na ową różnorodność.

Wiadomo, że to nie jest ostatni niedźwiadek, który zadomowi się w przestrzeni miejskiej. Za jakiś czas mają się pojawić nowe sztuczne odlewy zwierząt. Razem będzie ich dwadzieścia.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.