K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Trzy zwycięstwa dały awans

0

Na boisku orlika przy ulicy Krzywoustego w Słupsku odbył się turniej eliminacyjny piłkarskich drużyn sześcioosobowych do turnieju wojewódzkiego, który odbędzie się w Gdyni. Awans wywalczyła drużyna Klima Truck Team.

Najlepsze zespoły piłkarskie słupskiej Extraligi.pl rywalizowały o prawo startu w turnieju wojewódzkim, który na początku września rozgrywany będzie w Gdyni. Agnieszka Bereza, rzecznik Extraliga.pl podkreśla, że wśród zgłoszonych ekip jest dwóch debiutantów – Sól Tej Ziemi i Akademia Dobrych Ocen.

Sześć zespołów podobnie jak rok temu rywalizowało systemem multiligi – każdy z każdym. Mecze trwały 15 minut. Do grona faworytów słupskich eliminacji zaliczano drużyny Akademia Dobrych Ocen, Duo Color/Win-Pro Burza, Błękitnych Główczyce oraz Klima Truck Team. W pierwszej kolejce Błękitni Główczyce łatwo wygrali 3:0 z zespołem Sól Tej Ziemi, drużyna Duo Color/ Win-Pro Burza pokonała 2:0 Baltic Fish Team, a Klima Truck Team zremisowała 1:1 z Akademią Dobrych Ocen.

Zwycięzcy słupskich eliminacji – Klima Truck Team, podopieczni Sebastiana Hojczyka – w kolejnych trzech meczach odnotowali już tylko komplety punktów. W najważniejszym meczu piątej kolejki po bardzo emocjonującym i wyrównanym pojedynku z Błękitnymi Główczyce zanotowali drugi remis (3:3), który dał im pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Drużyna Klima Truck Team w eliminacjach zdobyła 11 punktów, strzelając przy tym 10 bramek i tracąc 5.

Na miejscu drugim uplasował się zespół z Główczyc, który zdobył 9 punktów strzelając najwięcej, bo 12 bramek, a tracąc 7. Miejsce trzecie i 8 punktów zdobył Duo Color/Win-Pro Burza. Dwa remisy i porażka tego zespołu pozbawiła go szans na wygranie turnieju. Kolejną niespodzianką było zajęcie dopiero piątego miejsca świetnie grającego w rozgrywkach Extraligi.pl w hali zespołu Akademii Dobrych Ocen.

Zespołem, który zakończył rozgrywki na ostatnim miejscu i bez punktów była drużyna Sól Tej Ziemi. Drużyna ta w ostatniej kolejce przegrała tylko 1:2 z zespołem Duo Color/Win-Pro Burza, zdobyta bramka była jedyną jaka zdobyli w turnieju. Królem strzelców z sześcioma bramkami został Marek Skibiński Błękitni Główczyce. Zawody sędziował Krzysztof Kwiatkowski sędzia Pomorskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Extraliga.pl w Słupsku i okolicach ma coraz więcej zwolenników. Idzie za tym również, coraz wyższy z roku na rok poziom rozgrywek, o czym świadczą ostatnie sukcesy słupskich drużyn. Jarosław Szwiec mówi o sukcesach MM Logistic Old Young Słupsk sprzed dwóch lat (III miejsce) i tegorocznych (II miejsce) w mistrzostwach Polski szóstek oraz osiągnięciach innych drużyn w pucharze Polski. J. Szwiec, jako menadżer ligi nie ukrywa, że ambicje słupskich piłkarzy sięgaja nawet mistrzostwa Polski. W tym roku było ono na wyciągnięcie ręki, ale final został przegrany rzutami karnymi. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.