K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Utrudnienia w centrum

0

Jutro, 21 lipca, rozpoczyna się cykl wydarzeń kulturalnych, sportowych i religijnych przygotowanych w ramach Lęborskich Dni Jakubowych 2017. W związku z odbywającą się na placu Pokoju w Lęborku imprezą masową wystąpią jednak pewne ograniczenia w ruchu drogowym.

Przez najbliższe trzy dni, od 21 do 23 lipca, w centrum Lęborka będą występowały utrudnienia w ruchu drogowym. Marian Borek, dyrektor CSiR w Lęborku przypomina, że od jutra (21 lipca), od godziny 5 zamknięte będą ulice wokół placu Pokoju. Na trzy dni postój taksówek przeniesiony zostanie odrobinę dalej. Na czas rozgrywania Biegu św. Jakuba (około 2 godziny) zamknięte zostaną dodatkowo ulice Armii Krajowej, Słowackiego i częściowo I Armii Wojska Polskiego. Limit na przebiegnięcie dziesięciu kilometrów został ograniczony do 90 minut i ci zawodnicy, którzy do godz. 17.30 nie dotrą do mety, będą musieli zejść z trasy biegu. Otwarcie ulic wokół placu Pokoju nastąpi około 4 – 4.30 w poniedziałkowy ranek.

Jak już wcześniej informowaliśmy, na uczestników tegorocznych Lęborskich Dni Jakubowych czekać będzie sporo atrakcji. Zostanie również przeprowadzona zbiórka krwi. Dyrektor Borek przypomina, że z taka inicjatywą przed kilku laty wystąpił klub motocyklowy Motolegion. W tym roku zbiórka krwi odbędzie się w niedzielę od godz. 10 do 14 w postawionym na placu Pokoju krwiobusie.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń można znaleźć w bezpłatnym biuletynie miasta, w ulotkach oraz na stronie internetowej pod adresem: leborskiednijakubowe.pl (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.