K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zielona poczta

0

Właściciele budynku poczty przy ulicy Łukasiewicza w Słupsku będą musieli zmierzyć się z nietypowym problemem. Na górnych piętrach zabytkowego gmachu korzenie zapuściła dzika roślinność.

Budynek poczty znajdujący się na rogu ulic Łukasiewicza i Mikołajskiej w Słupsku należy do najciekawszych architektonicznie w całym mieście. Zabytkowa, neogotycka poczta została otwarta w 1879 roku i jest użytkowana po dziś dzień w niemal niezmienionej formie. Jednak blisko 140 lat eksploatacji budynku pozostawiło na nim ślady czasu. W tej chwili jego właściciele muszą zmierzyć się z problemem zieleni, która pojawiła się w górnych partiach zabytkowego gmachu. Dziko rosnące krzewy rzucają się w oczy, sprawiając, że budynek robi wrażenie częściowo opuszczonego. Dodatkowo ich korzenie naruszają strukturę obiektu.

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym Poczty Polskiej w Warszawie, jednak nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi co do zamiarów właściciela. Dopóki nie zostaną przez niego podjęte odpowiednie działania, do zieleni porastającej zabytkową pocztę będzie trzeba się przyzwyczajać.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.