K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bezpieczna podróż

0

Komenda Miejska Policji w Słupsku wraz z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną przeprowadzały wspólnie nietypową akcję. W piątkowe południe ostrzegano podróżnych na dworcu PKP przed wakacyjnymi niebezpieczeństwami.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przy współpracy z inspektorami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej prowadzili w piątek wspólne działania na słupskim dworcu. Ostrzegali młodych ludzi i ich opiekunów przed niebezpieczeństwami związanymi z podróżami i wakacjami. Rozdawano ulotki informacyjne i przeprowadzano rozmowy profilaktyczne, których tematy dotyczyły substancji psychoaktywnych, tzw. dopalaczy i narkotyków, a także przypadkowych kontaktów seksualnych i zakażeń nabywanych w sytuacjach przypadkowych skaleczeń bądź np. udzielania pierwszej pomocy. Informowano o bezpłatnych i anonimowych punktach, w których można przeprowadzić badania w kierunku obecności HIV i AIDS. W Słupsku takie laboratorium znajduje się przy ulicy Tuwima 23, a zainteresowani mogą zgłaszać się w każdy wtorek i czwartek w godzinach 15-18.

Podróżni ostrzegani byli również przed niebezpiecznymi chorobami, jak choćby roznoszoną przez kleszcze boreliozą. Udzielane były także informacje dotyczące działań w sytuacji, gdy jest się świadkiem przestępstwa.

Wakacje to dla wielu osób nie tylko czas relaksu, ale też większej beztroski. Policjanci przestrzegają nieostrożnych turystów i proszą o zachowanie niezbędnej w wielu sytuacjach czujności.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.