K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kawki utrudniają prace

0

Z powodu gniazdowania ptaków przedłuża się termomodernizacja budynku Powiatowego Urzędu Pracy przy Fabrycznej. Prace remontowe zostaną wznowione dopiero po odlocie skrzydlatych gości.

Od początku czerwca powiat słupski realizuje w ramach miejskiego obszaru funkcjonalnego inwestycję termomodernizacji obiektu urzędu pracy. Roboty obejmują docieplenie ścian, wymianę stolarki okiennej oraz remont systemu grzewczego. W dokończeniu prac przeszkodziły jednak ptaki, które na dachu budynku uwiły gniazda. Ze względu na okres lęgowy kawek i jerzyków są one teraz specjalnie chronione. Pracownicy budowlani muszą więc cierpliwie czekać, aż młode podrosną i opuszczą swoje domy.

Na razie, aby nie przeszkadzać ptakom w okresie lęgowym, prace prowadzone są tylko na niższych kondygnacjach budynku. Na początku sierpnia zwierzęta powinny opuścić swoje gniazda. Wtedy ornitolog podejmie decyzję o przeniesieniu lęgowisk i rozpoczęciu dalszych prac. Z powodu zaistniałych okoliczności termin zakończenia termomodernizacji budynku został przesunięty na wrzesień.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.