K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

To co minęło…

0

W wieży sanktuarium św. Jakuba Apostoła zobaczyć można zabytki sygnowane nazwą przedwojennego Lęborka. Wystawa zatytułowana „To co minęło – to co pozostało. Lęborskie pamiątki z przełomu XIX i XX wieku” będzie udostępniana zwiedzającym do najbliższej niedzieli, 23 lipca.

W dniach 22 i 23 lipca, w godzinach od 9 do 20, lęborskie muzeum zaprasza zainteresowanych do wieży Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku. Rokrocznie podczas święta miasta prezentowana jest tam unikatowa ekspozycja. W tym roku można zapoznać się z wystawą zatytułowaną „To co minęło – to co pozostało. Lęborskie pamiątki z przełomu XIX i XX wieku”.

W ostatnich latach muzeum pozyskało sporą liczbę zabytków sygnowanych nazwą przedwojennego Lęborka, jego mieszkańców, przedsiębiorców i kupców. Tak właśnie zrodziła się idea ukazania tej kolekcji na wystawie czasowej. Część muzealiów pochodzi z prowadzonych na terenie ścisłego centrum Lęborka badań archeologicznych, inne zgromadzono w drodze zakupów antykwarycznych.

Wystawa zaprezentuje zabytki z różnych dziedzin życia lęborczan żyjących na przełomie XIX/XX wieku. Do najciekawszych eksponatów zaliczyć można karapaks żółwia przywieziony z podróży z Afryki opatrzony tabliczką dedykacyjną czy laskę z rączką wykonaną z rogu zwierzęcego, ofiarowaną jako nagroda w zimowym polowaniu. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.