K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Co z tą pocztą?

0

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o krzewach porastających budynek poczty przy ulicy Łukasiewicza w Słupsku. Jak się okazuje, właścicielem miejskiego zabytku jest nie Poczta Polska, a firma telekomunikacyjna.

Skontaktowaliśmy się z Pocztą Polską w sprawie zabytkowego, neogotyckiego budynku poczty na rogu ulic Łukasiewicza i Mikołajskiej. Jak informowaliśmy w zeszłotygodniowym materiale, w górnych partiach historycznego gmachu pojawiła się roślinność, która zaczęła wyrastać spomiędzy dachówek oraz okien. Dzień później otrzymaliśmy odpowiedź na pytania skierowane do Poczty Polskiej. Wynika z niej, że nie jest ona już właścicielem budynku. Wynajmuje jedynie parter oraz pomieszczenia piwniczne niezbędne do funkcjonowania Urzędu Pocztowego nr 12.

Faktycznym właścicielem zabytkowego budynku jest firma telekomunikacyjna Orange Polska S.A., która wynajmuje lokale poczcie oraz innym najemcom. Do niej także zależy podjęcie decyzji dotyczących dalszych działań związanych z neogotycką pocztą. A temat ten właścicielowi nie jest obcy. W 2015 roku słupski konserwator zabytków wydał decyzję, zgodnie z którą budynek miał być oczyszczony z zieleni i – według dokumentów przekazanych służbom konserwatorskim – prace te zostały wykonane. Na ten rok zaplanowane jest również oczyszczanie budynku od strony pocztowego dziedzińca, może więc przy okazji dokonane zostaną poprawki na jego frontonie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.