K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Koncert i mural

0

Słupski Ośrodek Kultury na dwa nadchodzące dni przygotowuje dwa ciekawe wydarzenia artystyczne. W środę na Tuwima odbędzie się plenerowy koncert, a już jutro zaczynają się pracę związane z tworzeniem nowego muralu na ulicy Braci Gierymskich.

Koncertować można w każdym miejscu. Udowadniają to członkowie zespołu Omega Impact, którzy już w najbliższą środę, 26 lipca, zagrają w niecodziennym otoczeniu. Będzie nim małe, kameralne podwórko zamknięte kamienicami przy ulicy Juliana Tuwima 2.

Muzycy to młodzi ludzie, którzy przyjechali z Holandii, gdzie studiują w akademiach muzycznych. Pochodzą z różnych krajów, ale liderem jest Polak, Grzegorz Marciniak. Wspólnie wymyślili projekt muzykowania podwórkowego. Na rozwijanie swojej pasji otrzymali dofinansowanie z Królestwa Niderlandów.

Grają bez prądu, unplugged, i śpiewają nie do mikrofonu, tylko do tuby, więc to bardzo piękne akustyczne brzmienie. I ciekawe, bo instrumentarium jest ciekawe – mówi Jolanta Krawczykiewicz, dyrektorka Słupskiego Ośrodka Kultury.

Występ grupy rozpocznie się o godzinie 19. Jeżeli zainteresowanie przerośnie możliwości kubaturowe podwórka, to koncert odbędzie się na dziedzińcu ratusza.

Ale to nie koniec atrakcji przygotowanych przez Słupski Ośrodek Kultury. Już jutro rozpoczynają się warsztaty związane z tworzeniem kolejnego miejskiego muralu.

Jest to inicjatywa lokalna, Tankpetrol powraca do Słupska z nowym muralem, w Polsce swoim pierwszym – mówi Aleksandra Ciecholewska ze Słupskiego Ośrodka Kultury. – Dlatego zapraszamy wszystkich dzisiaj na 19.30 na spotkanie organizacyjne do SOK-u, Irek Jasutowicz przedstawi siebie, swoje dokonania i technikę, a od jutra zaczynamy działania przy ścianie.

Otwarcie muralu, który powstanie przy ulicy Braci Gierymskich 4, planowane jest na 2 sierpnia. Aby wziąć udział w zajęciach z Tankpetrolem, nie trzeba posiadać umiejętności plastycznych. Przyjść może każdy. Jedynym warunkiem, ze względu na specyfikę prowadzonych prac, jest pełnoletność.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.