K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Parki na nowo

0

Miasto rozpoczyna rewitalizacje dwóch miejskich parków. Duże zmiany czekają tereny zielone przy ulicy Wazów, gdzie powstanie strefa seniora wraz z kącikiem dla dzieci. Natomiast w Parku Kultury i Wypoczynku zostanie zamontowana karuzela.

Park przy ulicy Wazów już niedługo zmieni swoje oblicze. Miasto przystępuje do rewitalizacji tego zielonego obszaru. Koncepcja zagospodarowania przewiduje powstanie specjalnych stref wypoczynkowych dla różnych grup wiekowych.

Przewidziana jest lokalizacja strefy seniora, w której znajdą się ławki, fontanna i dużo zieleni. Pojawi się też plac zabaw dla dzieci. Novum będzie także strefa dla psów, w której zorganizowany zostanie dla nich specjalny wybieg. Ci, którzy lubią w towarzystwie spędzać czas, będą mogli natomiast skorzystać ze strefy gier ze stołami do gry w szachy i ping-ponga. Władze miejskie zamierzają także zrewitalizować górkę saneczkową, aby zimą mogła służyć amatorom zabawy na śniegu. O ostatecznym kształcie inwestycji zdecydują mieszkańcy podczas konsultacji społecznych.

Zmiany czekają także miejski Park Kultury i Wypoczynku, gdzie planuje się zainstalowanie specjalnej karuzeli integracyjnej.

To na wniosek wielu osób z niepełnosprawnościami, które zwracały nam uwagę – i słusznie – że nie ma w naszym mieście zbyt wielu miejsc, które byłyby dedykowane osobom z niepełnosprawnościami. W związku z tym w parku w najbliższym czasie pojawi się jedna z kilku funkcjonujących dotąd w Polsce karuzeli integracyjnych. Będzie ona przeznaczona zarówno dla dzieci na wózkach, jak i tych swobodnie się poruszających – mówi prezydent miasta Robert Biedroń.

Karuzela będzie mogła pomieścić dwa wózki dla osób niepełnosprawnych. Projekt powstaje w ramach zadania „Plac zabaw dla wszystkich”.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.