K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zabawa z folklorem

0

Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów” na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych święta jakubowego w Lęborku. Na scenie zobaczyć można było, między innymi, zespoły z Ukrainy oraz Bośni i Hercegowiny.

Rokrocznie „Muzyka Regionów” ma wielu sympatyków i stanowi atrakcję dla lęborczan oraz przebywających na terenie miasta i powiatu turystów. Impreza jest znakomitą okazją do poznawania ciągle żywej kultury ludowej różnych regionów Europy. Festiwal daje możliwość promowania naszego regionu, wymiany doświadczeń oraz nawiązywania współpracy między zespołami. Podczas Lęborskich Dni Jakubowych rodzimy folklor prezentowały zespoły z różnych stron Kaszub, w tym oczywiście zespoły z Lęborka.

Na lęborskiej scenie, w dniach 21 i 23 lipca, zaprezentowały się między innymi zespół ludowy Bałtska Gwiazdka z Ukrainy, zespół folklorystyczny Doboj (Bośnia i Hercegowina) oraz kapela ludowa z Żegocina.

Patronat honorowy nad XI edycją festiwalu sprawowali burmistrz miasta, starosta lęborski oraz marszałek województwa pomorskiego. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.