K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Miasto dla przedszkolaków

0

Na początku wakacji w słupskich przedszkolach brakowało miejsc dla 263 dzieci. Na obecną chwilę liczbę tę miasto zredukowało do 125. Aby w pełni ulokować najmłodszych, Urząd Miejski w Słupsku ogłosił konkurs dla przedszkoli niepublicznych.

W związku z reformą oświaty w słupskich przedszkolach samorządowych zabrakło miejsca dla 263 najmłodszych. Urząd Miejski w Słupsku podjął działania, dzięki którym zredukowano tę liczbę do 125. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej prezydent miasta przedstawił pomysł na kolejny etap rozwiązania tego problemu.

Robert Biedroń ogłosił konkurs dla przedszkoli niepublicznych, aby zapewnić brakujące miejsca 125 maluchom w Słupsku. Każde z 12 słupskich przedszkolnych ośrodków niepublicznych w mieście zainteresowanych tą propozycją może złożyć swoją ofertę do 11 sierpnia pocztą lub w sekretariacie wydziału edukacji UM. Miasto rozważa również utworzenie oddziałów przedszkolnych w niektórych szkołach publicznych.

Jak podaje wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka, każde dziecko w przedszkolu niepublicznym otrzymuje z budżetu miasta 75 procent subwencji, jaka przeznaczana jest na wychowanka w placówce publicznej. Jeżeli miasto wykupi miejsca w jednostkach niesamorządowych, zapłaci za każde dziecko 100 procent wskazanej kwoty.

Każdego roku do słupskich przedszkoli dołącza kilkaset dzieci. Dzięki miejskiemu konkursowi, jest duża szansa na znalezienie miejsca dla każdego z nich także i w tym roku.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.