K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Napraw sobie rower!

0

Słupsk miastem rowerów” takie hasło widnieje na jedynej jak dotąd samoobsługowej stacji naprawy rowerów przy dworcu PKP w Słupsku. Ratusz informuje, że w przyszłorocznych planach ujęte są kolejne takie stanowiska, ze szczególnym uwzględnieniem nowych osiedli mieszkaniowych.

Słupsk liczy obecnie nieco ponad 88 tysięcy mieszkańców. Ratusz promuje je jako „miasto rowerów”, ponieważ wielu słupszczan z nich korzysta. Tymczasem na tych kilkanaście tysięcy czynnych cyklistów w mieście znajduje się tylko jedna samoobsługowa stacja naprawy rowerów, dokładnie tyle samo, co w 14-tysięcznym Darłowie. Słupskie stanowisko zlokalizowano na parkingu B + R pomiędzy dworcami PKP i PKS, i w odróżnieniu od darłowskiego jest zadaszone. Wyposażono je w klucze rowerowe, imbusy, kombinerki, pompkę do roweru oraz dodatkowo kompresor do pompowania kół.

Jak informuje dyrektor Wydziału Polityki Transportowej słupskiego magistratu Robert Linkiewicz, w przyszłym roku podobna stacja powstanie na Zatorzu, które – według statystyk – skupia największą liczbę rowerzystów. Kolejną na Osiedlu Niepodległości zamierza oddać do użytku jedno z dużych centrów handlowych. Koszt takiego stanowiska to – w zależności od wyposażenia – od 8 do 12 tysięcy złotych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.