K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Oczy ku gwiazdom

0

Już w piątek wieczorem będzie można podziwiać wyjątkowe zjawisko jakim będzie koniunkcja Jowisza z Księżycem. Słupszczanie będą mogli obserwować to wydarzenie w Parku Kultury i Wypoczynku podczas imprezy zorganizowanej przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego oraz grupę „Astronomia Słupsk”.

O godzinie 21 w piątek wszyscy słupszczanie mogą wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu. Będzie to organizowana przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego w Słupsku oraz grupę „Astronomia Słupsk” obserwacja zjawiska planetarnej koniunkcji.

W piątek wieczorem będziemy mieli okazję podziwiać koniunkcję Jowisza z Księżycem. Event rozpocznie się o godzinie 21 i potrwa do 23.30 – informuje Michał Wyka, reprezentujący „Astronomię Słupsk”.

Dodatkową atrakcją będzie obecność Karola Wójcickiego, znanego w Polsce dziennikarza i popularyzatora nauki. Ponadto słupszczanie będą mogli przyjrzeć się innym obiektom w Kosmosie, takim jak jak M13, M12, M57, Saturn i wielu innym.

Obserwacja zorganizowana zostanie na terenie Parku Kultury i Wypoczynku. W wypadku niepogody – przede wszystkim zachmurzonego nieba – słupszczanie muszą liczyć się z możliwym odwołaniem wydarzenia.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.