K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Za głośno?

0

Do Urzędu Miejskiego w Słupsku wpłynął niedawno wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Wynika z niego, że hałas na ulicach 11 Listopada oraz Piłsudskiego w Słupsku może przekraczać dopuszczalne normy i szkodzić mieszkańcom.

Urząd Miejski w Słupsku otrzymał niedawno prośbę o udostępnienie informacji w sprawie pomiaru hałasu na ulicach 11 Listopada oraz Piłsudskiego w Słupsku. Sprawa skierowana została do Zarządu Infrastruktury Miejskiej.

Jarosław Borecki, dyrektor ZIM-u, informuje, że badania akustyczne regularnie prowadzone są w miejscach największego natężenia ruchu drogowego, czyli przede wszystkim w obrębie ringu miejskiego i najbardziej newralgicznych ulic Słupska – Szczecińskiej, Piłsudskiego czy Tuwima.

Mamy obowiązek badać, jaki wpływ na mieszkańców ma ring, jaki generuje poziom hałasu, czy ekrany akustyczne spełniają swoją rolę. Jak na razie, nie mamy żadnych uwag, badania nie wykazały odchyleń – mówi szef miejskiej spółki.

Wymienione ulice znane są ze wzmożonej aktywności drogowej, zwłaszcza od dnia uruchomienia wewnętrznej obwodnicy miasta. Na pytanie o możliwość modyfikacji liczby ekranów dźwiękowych, dyrektor odpowiada krótko:

Ekrany i ich lokalizacja w taki sposób zostały zaprojektowane, aby nie było konieczności ich zmiany. Co do osoby, która skierowała zapytanie – nie wiemy, co tak naprawdę jej przeszkadza, jaki poziom hałasu. W domu też przecież odkurzamy, a wiadomo, że każdy włączony odkurzacz emituje poziom decybeli wielokrotnie przekraczający jakiekolwiek normy.

Poziom hałasu na ulicach pozostających w ciągu ringu i okalających jest zwiększony, jednak ten aspekt ruchu miejskiego pozostaje pod ciągłą obserwacją. Zarząd Infrastruktury Miejskiej przekaże wszelkie informacje na temat hałasu ulicznego wnioskodawcy zapytania oraz słupskiemu magistratowi.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.