K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pościg bez prawka

0

W miejscowości Rowy doszło do nietypowego pościgu policyjnego. Funkcjonariusze wyruszyli w pogoń za mężczyzną, który – jak później się okazało – prowadził samochód bez prawa jazdy.

Funkcjonariusze policji w środę, 26 lipca, w nadmorskiej miejscowości Rowy interweniowali w związku z prowadzeniem pojazdu przez pijanego mężczyznę. Policjanci chcieli wylegitymować podejrzanie zachowującego się kierowcę, ten jednak, kiedy zauważył radiowóz, przyspieszył. Patrol, ruszając za nim, włączył sygnały świetlne i dźwiękowe. Po pokonaniu kilku ulic, uciekinier zatrzymał się i zaczął biec, próbując zgubić pościg. Funkcjonariusze bez trudu jednak złapali mężczyznę.

Okazał się nim 23-letni mieszkaniec gminy Smołdzino. Badanie alkotestem wykazało zawartość blisko trzech promili alkoholu w jego organizmie. Ponadto mężczyzna ten nie posiadał aktualnego prawa jazdy. Zatrzymany odpowie za swoje czyny przed sądem. Zostaną mu przedstawione zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli drogowej – poinformował kom. Sebastian Cistowski z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia za jazdę po spożyciu alkoholu oraz stwarzanie zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Na mocy nowo obowiązującego prawa za niezatrzymanie się do kontroli drogowej przewidziana jest kara kolejnych pięciu lat pozbawienia wolności.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.