K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Znieważył prezydenta?

5

Jeden z mieszkańców Lęborka złożył w miejscowej prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez innego lęborczanina. Zawiadamiający twierdzi, że potencjalny winowajca dopuścił się publicznego, bo zamieszczonego na portalu Facebook, znieważenia Prezydenta RP.

Przed dwoma dniami do Prokuratury Rejonowej w Lęborku wpłynęło pismo, którego autor – mieszkaniec Lęborka – zawiadamia organy ścigania o popełnionym przestępstwie. Miał się go dopuścić inny lęborczanin, który na portalu Facebook publicznie znieważył Prezydenta RP, przekręcając jego nazwisko, czyli zmieniając drugie „d” na „p”. Autor zawiadomienia uważa, że wpis ten wyczerpuje znamiona czynu zabronionego, określonego art. 135 par. 2 Kodeksu karnego, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. Lęborczanin wnosi o wszczęcie postępowania karnego przeciwko wskazanemu z imienia i nazwiska autorowi obraźliwego wpisu.

Dorota Frączek, zastępca prokuratora rejonowego w Lęborku potwierdziła przyjęcie takiego zawiadomienia. Sprawie nadany został już bieg prawny. Pismo przekazane zostało policji, która ma przyjąć formalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. (opr. rkh)

Dyskusja5 komentarzy

 1. Widać, że lubisz sobie pogadać sam ze sobą, smutne to pewnie w dzieciństwie byłeś niekochany, nikt cię nie przytulał i takie tam. Powiem tyle dziecinada! Pewnie prokuratura i tak umorzy a ciebie drogi autorze można równie dobrze pociągnąć do odpowiedzialności karnej za obrazę ludzi podczas zgromadzenia w tym senatora RP tak więc waż słowa mocium panie!

  • „Prokuratura i tak umorzy” ? – musi być Pani kimś ważnym.
   Co do reszty.. Jak dla mnie, z tym zachowaniem – Pan Andrzej Sułkowski jest niechciany.

 2. „Zmieniając drugie 'd’ na 'p'” ?
  Co jest?!
  Nazwał w sposób zamierzony Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – „dupą”, lokalny „politykier”.

  • Widzę , że bawisz się dobrze panie Mateuszu L. i wierz , że złamałeś prawo podając nazwisko osoby co do której wszczęto postępowanie …Za chwilę ciebie będzie ścigać policja chyba , że masz Pisowska legitymację …Zostaje jeszcze powództwo prywatne za upublicznianie nazwiska bo ten pan nie jest osoba publiczną ..Zauważ , że Kanał 6 zamazał …Widzę , że bardo pana Andrzeja S. nie nawidzisz i masz dużo kasy na odszkodowania ..To woli przestrogi bo kto mieczem wojuje od miecza ginie …Pozdrawiam