K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

1,5 metra gąsienic

0

Weekendowa aura sprzyjała wyprawom poza miasto. Dużym powodzeniem u turystów cieszyły się ruchome piaski w Słowińskim Parku Narodowym.

Wydmy zwiedzali przede wszystkim turyści z głębi Polski, dla których morze i piasek są taką samą atrakcją, jak dla nas góry. Charakterystyczną dominantą wydmowych pejzaży są trzy kolory: błękit nieba, biel piasków oraz zieleń drzew i krzewów, które jakoś dają sobie radę w tych nieprzyjaznych dla nich warunkach.

Ale nie tylko turyści wybrali się tutaj na wycieczkę. W swojej wędrówce przez wydmy nasz reporter napotkał takie oto towarzystwo – przypuszczalnie rodzinę. Gąsienica to to jeden ze stadiów rozwoju motyla, który z postaci larwy po ok. miesiącu przeobraża się w dorosłego, latającego osobnika. Larwy przesuwają się za pomocą trzech par odnóży tułowiowych, a swoimi 12 oczkami – po sześć z każdej strony głowy – widzą jedynie światło i cienie, za to w bardzo szerokim kącie.

To wędrujące stado gąsienic wzbudziło spore zainteresowanie turystów, co jednak na nim nie zrobiło specjalnego wrażenia. Larwy spokojnie popełzły w wybranym przez siebie kierunku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.