Złota Hallmann

0

Kolejne medale wzbogaciły kolekcję utalentowanej lęborskiej pływaczki Weroniki Hallmann. Podczas rozgrywanych w Warszawie Mistrzostw Polski Juniorów podopieczna Dariusza Gromulskiego zdobyła trzy złote krążki.

Bardzo udany start w Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu ma za sobą Weronika Hallmann, zawodniczka UKS jedynka Meyn Solex Lębork. Zawody odbywające się w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży przyniosły podopiecznej Dariusza Gromulskiego trzy złote medale. Wszystkie na dystansach rozgrywanych w stylu klasycznym.

W wyścigu na 50 metrów Weronika Hallmann uzyskała czas 32 sek. Dystans dwa razy dłuższy lęborska pływaczka pokonała w czasie 1:10,51, natomiast cztery długości basenu przepłynęła w 2:33,27.

Przypomnijmy, że Weronika reprezentowała Polskę podczas Mistrzostw Europy w Izraelu, gdzie zdobyła medal srebrny w wyścigu na 50 m stylem klasycznym i brązowy w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym. Podopieczną trenera Gromulskiego czeka teraz start w sierpniowych mistrzostwach świata w Indianapolis. (opr. hrk)