K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kąpielisko w parku Trendla

0

W pogodne dni powodzeniem cieszy się jedyne letnie kąpielisko w Słupsku w parku imienia Józefa Trendla, natomiast niepewna aura powoduje, że plaża przy stawku i okoliczne trawniki świecą już pustkami. Nad akwenem codziennie czuwają jednak ratownicy.

Stawek im. Józefa Trendla jest latem jedynym ogólnodostępnym i strzeżonym kąpieliskiem w Słupsku. Tradycyjnie bowiem każdego roku pływalnia przy ulicy Szczecińskiej poddawana jest remontowi i konserwacji urządzeń. Jak twierdzą ratownicy strzegący otwartego kąpieliska w parku, w pogodne dni trudno znaleźć wolne miejsce w otoczeniu stawku. W przypadku niepewnej pogody ratownicy pilnują już… samego stawku.

Wystarczy jednak, że pojawi się trochę słońca, to i ludzie chętnie przychodzą, by rozkoszować się wodą – mówi Karol Szpochertowski, ratownik słupskiego WOPR.

1 sierpnia woda miała 22 stopnie Celsjusza, ale – jak już wspominaliśmy – pogoda była zgodna z tytułem oskarowego filmu „Czasem słońce, czasem deszcz”… Dlatego kąpał się tylko jeden z ratowników. Dyżury jednak muszą oni pełnić bez względu na aurę. Agnieszka Klimczak, dyrektor SOSiR w Słupsku, poinformowała, że opiekę nad amatorami wodnych atrakcji i wypoczynku nad stawkiem WOPR będzie sprawować do końca wakacji.

Remont pływalni potrwa do końca sierpnia, czyli jeszcze pełny miesiąc. Obejmuje m.in. odnowienie niecek, ocieplenie obiektu oraz wymianę ogrzewania. Jego koszt wynosi blisko 2 miliony złotych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.