K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Monitoring naprawiony

0

W kluczowych dla bezpieczeństwa lęborczan lokalizacjach w miejsce uszkodzonych lub wyeksploatowanych kamer zamontowano nowe. Obraz z nich jest rejestrowany i obserwowany w siedzibie Straży Miejskiej w Lęborku.

W lipcu na terenie Lęborka zakończono kolejny etap modernizacji miejskiego monitoringu. Romuald Babul, naczelnik wydziału realizacji i inwestycji UM w Lęborku wylicza, że pięć kamer – na ulicach Czołgistów, Staromiejskiej, Olimpijczyków i przy dworcu – zostało wymienionych. W połączeniu z wymianą światłowodów, która w ubiegłym roku została dokonana, powstał bardzo sprawny system, z bardzo dobrą jakością przesyłu obrazu. Za wymianę kamer miasto zapłaciło około 27 tysięcy złotych. Wykonawca tego zadania został wyłoniony w drodze zapytania ofertowego.

Modernizację wykonała firma COMPLEX z Mostów. Miejski monitoring składa się obecnie z 18 kamer. Naczelnik Romuald Babul zwraca uwagę na to, że kamery zlokalizowane są w centralnych punktach miasta, ale ratusz już myśli o nowych miejscach, skąd sygnał przesyłany będzie światłowodem. Miasto jest już w trakcie wykonywania tych prac.

Centrum monitoringu znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej przy ulicy Dworcowej w Lęborku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.