K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Więcej mieszkań komunalnych

1

Na osiedlu Sportowa w Lęborku powstają kolejne budynki z mieszkaniami komunalnymi. Mają one zostać zasiedlone do kwietnia przyszłego roku. Prowadzone inwestycje są dofinansowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Zgodnie z harmonogramem prowadzona jest budowa kolejnych lęborskich mieszkań komunalnych. Obecnie prace budowlane prowadzone są na osiedlu Sportowa. Powstaną dwa bloki. Pierwszy z nich zostanie oddany do użytku już pod koniec roku – w październiku. Natomiast drugi budynek, do kwietnia 2018 roku.

Burmistrz Witold Namyślak przypomina, że jest to kontynuacja umowy zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na realizację budownictwa komunalnego. Będą to dwa budynki roboczo nazywane Czecha 2 i Czecha 3. Stawiane są one obok pierwszego z istniejących już budynków. W Czecha 2 znajdą się 22 mieszkania, natomiast w drugim z powstających – 33 mieszkania.

Budynki będą zasiedlone mieszkańcami miasta, którzy zwolnią zajmowane przez siebie dotychczasowe mieszkania komunalne, będące dla nich np. za duże. Natomiast opuszczone przez nich pomieszczenia zostaną przeznaczone na lokale socjalne.

Musimy wykonać nasze zobowiązanie – mówi burmistrz Namyślak. – W okresie trwania umowy musimy przeznaczyć na lokale socjalne taką samą liczbę mieszkań, jaką wybudujemy. Nowe mieszkania przez 15 lat muszą być lokalami komunalnymi. Tak, jak tamte socjalnymi.

Tereny wokół nowych bloków również będą zagospodarowane, między innymi, poprzez budowę parkingów i chodników. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz

  1. Nie Osiedle Sportowa bo tak naprawdę ze sportem ma ono poza nazwami ulic niewiele wspólnego a w zasadzie nic! Nie ma boiska typu „Orlik” nie ma boiska do siatkówki, tenisa ziemnego, nie ma nic! No może poza beznadziejną pływalnią miejską ,która jest tak naprawdę dla wybranych grup! No i siłownia pod chmurką, która akurat jest ok z tym, że na tak wielkie blokowisko to troszkę mało. Jest oczywiście stadion miejski, na którym nic się nie dzieje, czasami można sobie pobiegać po bieżni ale już o grze w piłkę można zapomnieć trzeba zasuwać na orlik na I AWP albo na LO 1! I czy nie można zrobić nic aby osiedle było naprawdę Sportowe a nie BETONOWE!? Burmistrz postanowił uprzykrzyć mieszkańcom życie i zabudowuje w tak ciasnej zabudowie wszystko blokami, mało tego wprowadza się tam również totalna patologia, która nie potrafi niczego uszanować (nie mówię oczywiście o wszystkich). Niech to osiedle w końcu będzie Sportowe!