K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Polska ABC w plakacie

0

Do końca wakacji przed słupskim ratuszem będzie można podziwiać wystawę plakatów autorstwa Wojciecha Domagalskiego. Wernisaż wystawy odbył się w środę, 2 sierpnia.

Dzisiaj, 2 sierpnia w południe, odbył się na placu Zwycięstwa wernisaż otwierający wystawę plakatów. Ich autorem jest Wojciech Domagalski, który w swoich pracach ujął szczególne cechy odwiedzanych przez siebie polskich miast.

Autor przyznał, że jego plakaty eksponowane są w idealnych warunkach przestrzeni publicznej – w wakacyjnej aurze. Wszystkie prezentacje powstawały w ostatnich siedmiu latach w ramach czterech cykli: „Polska w plakacie”, „Polska w plakacie – jedziemy dalej”, „Pozdrowienia z Kalisza” oraz „Warszawa i ja”. Ostatni z nich stanowi pinakotekę dyplomową młodego artysty.

Wszystko to jest jeszcze w procesie i w toku, mam mnóstwo pomysłów na nowe plakaty, dlatego mogę w tym miejscu postawić trzy kropki. Plakat jest dla mnie najodpowiedniejszą formą twórczości pop – mówi Wojciech Domagalski.

Podczas wernisażu miała miejsce uroczysta wymiana podarunków. Artysta otrzymał z rąk wiceprezydent miasta Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej termos ze specjalną dedykacją. W zamian do Urzędu Miejskiego w Słupsku trafi pudełko przypinek związanych z wystawą. 

Podróż po Polsce Wojciech Domagalski ujmuje jako drogę do konkretnego celu, na której jednak pojawiają się przystanki. Te nadbudowują doświadczenia artysty i podróżnika. Z pozoru drobne epizody czasami stają się motywami, które inspirują, intrygują i zmieniają optykę całej podróży. Dlatego w twórczości plakacisty obok wielkich metropolii pojawiają się też głusze i niewielkie miasteczka.

Wystawę plakatów można podziwiać przed słupskim ratuszem. Pozostanie tam do końca wakacji.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.